Projektový den, který si zahráli kariéroví poradci ze základních škol a zástupci firem, kteří si tak sami mohli vyzkoušet co všechno dětem samotná hra přinese. S realizací nám pomohli zástupci z Bridge Academy, se kterou plánujeme spolupráci při realizaci projektových dnů v celém ústeckém regionu. Projektový den proběhl na úřadě práce v Děčíně a sklidil velký úspěch. Byl vyústěním našeho prvotního turné po ústeckém kraji společně s organizací ICUK.

Kariéroví poradci úspěšně prošli procesem rozvoje v  oblasti informatického myšlení a překvapili nás i tím, jak dokázali uplatnit svoji kreativitu a týmovou spolupráci při budování firem. V průběhu dne jsme diskutovali o klíčových dovednostech pro jednotlivé role ve firmě. Se zástupci firem jsme řešili možnosti podpory a zapojení celého do projektu.

Projektový den byl součástí projektu Škola pro Všechny, který realizuje statutární město Děčín. Mgr. Anna Zemanová, která tento projekt koordinuje, slíbila školám v ústeckém kraji podporu při propojení s firmami a zajištění financování. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.